All

DOTA 2

Jeśli kiedykolwiek przeglądałeś ofertę internetowych bukmacherów i zajrzałeś w trakcie tego do sekcji określanej jako e-Sport lub sporty wirtualne, to z pewnością dostrzegłeś zakłady esportowe na wiele różnych gier. Prawie zawsze jedną z najliczniej reprezentowanych pod tym względem gier jest DOTA 2. Skąd się bierze fenomen tej gry? Czy warto się nią bliżej zainteresować? Czy da się w jakiś sposób spieniężyć swoją znajomość tej gry, jeśli Ty także już wcześniej dołączyłeś do grona miłośników tego tytułu? Jeśli DOTA 2 to gra, która Cię interesuje nieco bardziej i jest dla Ciebie czymś więcej, niż tylko niezbyt istotna ciekawostka, to dziś postaramy się zaprezentować Ci nieco więcej informacji na ten temat.

DOTA 2 — co to w ogóle takiego?

Jak łatwo możemy odgadnąć na podstawie tytułu, DOTA 2 to druga część gry DOTA. DOTA to skrót od Defense of the Ancients i jest produktem, który w rzeczywistości nie był pełnoprawną grą, ale nieoficjalnym dodatkiem do znanej i cenionej przed laty gry Warcraft III: The Frozen Throne. Pracę nad nim rozpoczęło kilka osób, ale wkrótce grono to rozrosło się nieco, licząc ostatecznie kilkunastu projektantów, którzy opublikowali zupełnie bezpłatnie swoje dzieło. DOTA okazała się być gigantycznym hitem, którego popularność błyskawicznie przyćmiła grę, na której modyfikacja ta bazowała, czyli Warcrafta III. Oczywiście tak atrakcyjny produkt nie przeszedł niezauważony przez wielkie studia programistyczne, firma Valve Corporation zainteresowała się nim bliżej i po zatrudnieniu twórców oryginalnej modyfikacji rozpoczęła prace nad stworzeniem pełnoprawnej gry na własnym silniku graficznym. Gra ta została wydana na rynek w 2010 roku i otrzymała nazwę DOTA 2. Nie był to już skrót od dłuższej nazwy, ale w ten sposób Valve Corporation uhonorowała twórców pierwszej części i jednocześnie stworzyła swoją własną markę.

Skąd bierze się tak gigantyczna popularność tej produkcji? Cóż, powodów tego stanu rzeczy jest naprawdę dużo, więc wymienimy teraz kilka najpopularniejszych. Po pierwsze DOTA 2 ma bardzo proste zasady, co powoduje, że nawet zupełnie początkujący gracze mogą błyskawicznie opanować jej podstawy i zasiąść do rywalizacji z innymi zawodnikami. Po drugie, proste zasady nie oznaczają bynajmniej tego, że to gra prymitywna — wręcz przeciwnie. Im dłużej w nią grasz, tym bardziej zaskakuje Cię głębią, możliwościami, niestandardowymi zagraniami i niezwykłą wręcz elastycznością. To gra, w której doświadczony gracz może pokazać pełnię swoich możliwości i znajomości wszystkich ukrytych w grze mechanik.

Bez wątpienia największą siłą DOTA jest doskonałe dostosowanie tego tytułu do oczekiwań graczy, których interesuje rywalizacja przez Internet z innymi. Wspomniane zasady są naprawdę bardzo proste. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Każda z nich ma własną bazę w jednym z rogów mapy. Celem drużyny jest atak na bazę przeciwnika i przejęcie tej właśnie bazy. Przy czym rywalizujące zespoły mają do dyspozycji mnóstwo różnego rodzaju rozwiązań i narzędzi zarówno do obrony, jak i ataku. Niewątpliwym jednak plusem DOTA 2 jest to, że gra jest doskonale dopracowana pod kątem balansu sił jednej i drugiej drużyny. W efekcie niezależnie od tego, którą stronę gracz wybierze, jego szanse zawsze są identyczne — więc o końcowym sukcesie przesądzają na równi czynniki losowe, jak i czyste umiejętności oraz zdolność do gry zespołowej, a nie indywidualnych popisów.

Dzięki takim możliwościom popularność tej gry wystrzeliła wręcz w kosmos, obecnie gra w nią ponad milion zarejestrowanych i aktywnych zespołów. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na DOTA 2 zakłady są tworzone w ogromnych ilościach i dla wszystkich możliwych rozgrywek!

Jak zarobić na DOTA 2?

Tak ogromna popularność oznacza, że wokół gry krążą naprawdę spore pieniądze. Możesz oczywiście mieć ochotę się do nich dobrać, jak chyba każdy miłośnik tego tytułu. Oczywiście jest to możliwe, co więcej, prowadzi do tego celu kilka różnych dróg.

Po pierwsze, możesz rzecz jasna zainteresować się zakładami sportowymi na DOTA 2 i obstawiać rozgrywki e-sportowe w tej grze. Jeśli dobrze znasz temat i możliwości poszczególnych drużyn, to jest to całkiem dobra opcja na udane typowania wyników meczów i rozstrzygnięć w całych turniejach. Druga opcja to zostanie zawodowym graczem, znalezienie angażu w jednym z profesjonalnych zespołów i następnie wygrywanie prestiżowych turniejów. Oczywiście ta opcja jest niezwykle trudna, bo konkurencja jest bardzo mocna, ale jeśli jesteś światowej klasy specjalistą od DOTA 2, to z pewnością jest to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Po trzecie, możesz wykorzystać swoją znajomość tej gry do spieniężenia jej. Możesz na przykład prowadzić szkolenie chętnych początkujących, czy to bezpośrednio w DOTA 2, grając przez Internet, czy też publikując różnego rodzaju poradniki na YouTube. Możesz także założyć swoją własną stronę internetową, na której będziesz umieszczać ściągawki dla początkujących, listy cennych przedmiotów, opisywać triki i przydatne strategie. Na koniec możesz także podjąć się aktywności niezbyt cenionej przez zawodowców, o nazwie sharking. Jest to zdobywanie cennych przedmiotów (różnymi sposobami) i następnie sprzedawanie ich w grze. Opcji jest naprawdę mnóstwo!

Show More

DaDa

My Hobby is Blog Posting

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button